מפלגת ש"ס

מפלגת ש"ס (שומרי ספרד) היא מפלגה יהודית-דתית הפועלת במערכת הפוליטית הישראלית. היא נוסדה בשנת 1984 על ידי הרב עובדיה יוסף, מנהיג דתי-ספרדי ידוע, והתפשטה בין הקהל הדתי הספרדי במיוחד. מפלגת ש"ס עוסקת בגריסת הזכויות הדתיות והחברתיות של הקהל הדתי-ספרדי, תוך שמירה על המסגרת הדמוקרטית הישראלית. המפלגה מגיעה בדרך כלל מתוך התנהלות דתית-חרדית, והיא עוסקת בתחומים כמו חינוך דתי, שבת וחגים, מערכת השיפוט הדתית, רווחה חברתית, תמיכה במשפחה ובקהל הדתי הספרדי.

אחד ממרכזי התפקידים של מפלגת ש"ס הוא השגת תמיכה והבטחת מימון למוסדות הדתיים ולתלמידים בהם. המפלגה דואגת לתת דגש לחינוך דתי, להבטיח רווחה ותמיכה למשפחות דתיות, ולקדם עניין בצדק חברתי בקרב הקהל הדתי.

מפלגת ש"ס הייתה חלק מממשלות ישראל מספר פעמים בשנים האחרונות ושיחקה תפקיד משמעותי בפוליטיקה הישראלית. היא משתתפת בתהליכי קבלת החלטות, ולעיתים נמצאת בתפקיד החתימה וההשפעה על חקיקה ותוכניות ממשלתיות. מבחינה אידיאולוגית, מפלגת ש"ס משקיעה מאמצים גם בשיתוף פעולה עם גורמים דתיים-חרדים אחרים, וכן ביצירת שותפויות פוליטיות עם מפלגות מתקוממות נוספות בספקטרום הפוליטי.

עם זאת, יש לציין כי מפלגת ש"ס תקשה לפעמים למצוא את מקומה בספקטרום הפוליטי הישראלי בשל הפתיחות שלה לשיתוף פעולה עם גורמים שונים. זאת בגלל שהמפלגה מורכבת משוקלים מגוונים, המתמקדים בגריסת הזכויות הדתיות והחברתיות, ועשויים להביא למתיחות פוליטית עם גורמים אחרים במערכת הפוליטית.

בסיכום, מפלגת ש"ס היא מפלגה דתית-חרדית יהודית, המקנה קול לקהל הדתי-ספרדי ועוסקת בהבטחת הזכויות הדתיות והחברתיות של הקהל הזה. המפלגה מהווה חלק ממערכת הפוליטיקה הישראלית ומשפיעה על תהליכי החלטה וחקיקה, עם התמקדות בחינוך דתי, רווחה חברתית ותמיכה במשפחה.

 

דילוג לתוכן