ראש עיריית רמת גן אלי מוסרי

ראש עיריית רמת גן אלי מוסרי

הפגישה שהתקיימה בין אלי מוסרי, ראש עיריית רמת גן, וח"כ מיכאל ביטון, יו"ר ועדת הכלכלה של הכנסת מטעם המחנה הממלכתי, עסקה בתחושת הדאגה המופעלת על ידי גורמי תושבי רמת גן מגביית הפערים הגוברת בין שכבות האוכלוסייה. המטרה של הפגישה הייתה למצוא פתרונות ואסטרטגיות להוריד את עלות המחיה ומחירי הדיור.

במהלך הפגישה, ראש העיר, אלי מוסרי ציין את תמיכתו ברשימת המחנה הממלכתי בבחירות לכנסת, אך הבהיר כי לא עומד על פקיד במטה הרשמי של הרשימה. מוסרי עשה דירות קלה על יחסיו עם ח"כ ביטון וציין את ההיכרות שהתפתחה ביניהם מתוך הפעילות המשותפת עם בני גנץ.

התשובה הראשונה שנחשפה בפגישה הייתה משבר יוקר המחיה. אלי מוסרי טוען כי יש להתמודד בצורה מקיפה ובאחריות הממשלה עם המשבר הזה. יש להגביל את התייקרות המוצרים, להגדיל את הפיקוח על יבואנים, בעיקר של מוצרי צריכה, ולעודד את התחרות בענפים שונים ואת היבוא המקביל. הצעה נוספת שהובעה על ידי מוסרי הייתה לקיצור את משכי הזמן בוועדות התכנון השונות בכל המחוזות, ולשים דגש על תוכניות למגורים. בנוסף, התקיים דיון בנושא המקומות המרכזיים בהם מותר לשפר את התחדשות העירונית על ידי הענקת מענקים כספיים לרשויות המקומיות.

מוסרי הביע גם דאגה לגבי הגדלת הפערים בחברה הישראלית בין האוכלוסיות השונות, הפגיעה בשוויון ההזדמנויות והפגיעה בשכר הממוצע. על פי דבריו, בעשור האחרון יש טרנד מדאיג של עליית מחירי הדיור, כשבשנה האחרונה לבדה ירידה במחירי הדיורים בקרוב ל-18%.

דילוג לתוכן