ארנונה ברמת גן

ארנונה ברמת גן – תכנון עירוני ומערכת התכנון העירוני ברמת גן

 

הארנונה היא מונח שמשמש לתיאור הסכם שבו מתחייבים תושבי רמת גן לשלם דמי שכירות לרשות העיריה על שטחי הקרקע שבבעלותם. מימוש הארנונה ברמת גן התחיל בשנות ה-60, ומאז היא הפכה לתופעה מאוד נפוצה במרכז הארץ.

רמת גן היא אחת מערי המרכז בישראל והיא חלק ממסגרת השכונות השוקטים והפופולריים ביותר באזור המרכז. היא ממוקמת במרכז הארץ, מערבית לעיר תל אביב וגבולה משותף עם ערי הרצליה, הוד השרון, גבעתיים וכפר שמריהו. עיר זו מפורסמת בעיקר בשל מרכז הסחורה והשוק הגדול שנמצא בה, וגם בשל התחזוקה הטובה של תשתיות העיר.

מערכת התכנון העירוני ברמת גן מתבצעת על ידי רשות התכנון העירוני שברמת גן. הרשות מחויבת לתיאום בין התוכניות המקומיות לבין התוכניות הכלליות של העיר. התהליך כולל איסוף מידע, חקיקת חוקים ותקנות, הכנת תכניות יישוביות ועיצוב רחובות, וניהול מימוש התוכניות.

התכנון העירוני ברמת גן מתמקד בהתפשטות העיר ובפיתוח חזון עתידי לעיר. ישנם מספר תוכניות ופרויקטים בתהליך תכנון ובביצוע, כולל שדרות רותם החדשה, תכנית "רמת גן 2030" שמתארת את החזון לעיר בשנת 2030, ופרויקט התחדשות רחובות העיר.

מונח הארנונה מעוצב בהתאם למדיניות התכנון והפיתוח העירוני של רמת גן. במסגרתו, תושבי העיר תורמים לרשות העיריה דמי שכירות כנגד ניצולם של הקרקעות בבעלותם. התשלום הוא תמורת ניצול השטחים לצורך פיתוח העיר ותחזוקתה. סכום הארנונה נקבע לפי פרמטרים כמו גודל השטח, השימוש המיועד לו ומיקומו בתוך העיר.

באופן כללי, הארנונה ברמת גן מהווה מקור תקציב משמעותי לרשות העיריה, המשקיעה את הכספים בפיתוח התשתיות העירוניות, שיפור השירותים העירוניים ומגוון פרויקטים מוסדיים וציבוריים בעיר.

בסיכום, הארנונה ברמת גן היא תהליך עירוני ומוסדי הכולל תשלום דמי שכירות על ידי תושבי העיר. הכספים המתקבלים מהארנונה משמשים לפיתוח העיר ושיפור התשתיות העירוניות. התכנון והניהול המקצועי של הארנונה מסייעים להקנות לרמת גן את היכולת להתמודד עם הצמיחה המתמידה שלה ולשמור על איכות החיים של תושביה.

דילוג לתוכן